Ozden Kimya ve Plastik San. A.S.
+90.312 815 50 14 (pbx)
+ 90.312 815 51 86
Hakkımızda

Özden Şirketler Grubu, 1979 yılında Ankara Demir Sanayi’nde plastik kalıp üreticisi olarak faaliyetlerine başlamıştır. 1985 yılından itibaren kendi kalıbını ve kendi plastik baskısını üreterek Ankara’da bir ilki gerçekleştirmiştir.

Özden Şirketler Grubu bünyesinde, Özden Kimya ve Plastik San. A.Ş., Smart Kozmetik San. Ltd.Şti. ve Uçaner İç ve Dış Ticaret Ltd. Şti. bulunmaktadır. Bu şirketlerle üretim, dağıtım ve pazarlama konusunda hizmet vermektedir.

EN SON TEKNOLOJİ İLE
35 yıldır sürekli gelişen teknolojisi ile şehir merkezine 23 km uzaklıkta kurulan fabrikasında, İleri teknoloji ve yüksek kalite standartlarında makine parkuruna sahiptir. En son teknoloji enjeksiyon makineleri, CNC tezgahları, torna atölyesi otomatik boya dolum makineleri, otomatik paketleme ve ambalaj makineleri ve şişirme makinaları ile el değmeden, üretimdeki tam otomasyon sistemi ile hatasız ve hızlı üretim potansiyeline sahiptir. Sürekli gelişim ve üstün kalite anlayışı ile Ar-Ge çalışmalarına aralıksız devam eden Özden Kimya, 2001 yılına kadar piyasada kullanılan ayakkabı ve deri bakım ürünleri ambalajının yaklaşık %70’ini kendi tesislerinde üretmiştir.

Yüksek kalite ve müşteri memnuniyetini prensip haline getirerek birçok yeniliğe imza atan Özden Şirketler Grubu 2001 yılında kalıp ve plastik baskı üretiminin yanında ayakkabı ve deri bakım ürünleri sektörüne girmiştir. Avrupa standartlarında; yağ bazlı, doğal balmumlarıyla zenginleştirilmiş Smart Ayakkabı boyalarının üretimine başlamış ve piyasaya sürmüştür.

YÜKSEK KALİTE STANDARDINI KARARLILIKLA SÜRDÜRÜYOR
Smart Ayakkabı boyaları; İngiltere’de Deri Ürünleri Teknolojisi Merkezi (SATRA) tarafından dünyada ilk kez; Smart boyanın ayakkabı çatlatmadığı ve deriyi beslediğini testlerle gerçekleştirmiş ve sertifikalandırmıştır.

Ayrıca firma 2001 yılında TÜV ISO 9001:2000 Kalite Belgesi, ISO 9001:2008 VE ISO 1401, GOST Uluslararası Kalite Belgesi ve benzeri birçok ihracat yapılan ülkenin kalite belgelerine sahiptir. Ayrıca “smart” markalı boya ve deri bakım ürünleri, 2010 yılı Tüketici Kalite Ödülü’nü kendi kategorisinde alan ilk marka olmuştur. Bu sayede organizasyon yapısından tasarım aşamasından başlayarak üretim satış, satış sonrası hizmetlere kadar her aşamasını kontrol altına almıştır.
Sektörde en son gelişmeleri yakından izleyerek, gerçekleştirdiği yatırımlarla yüksek kalite standardını kararlılıkla sürdürmektedir.